Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. To ważny dzień dla dzieci, ich rodzin, a także dla całej naszej wspólnoty. Dzieciom pierwszokomunijnym dziękujemy za wielką mobilizację i spotkania, rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, a także za dar ofiarowany parafii. Tym darem są dwa nowe mikrofony bezprzewodowe do naszego kościoła oraz ofiara na spłatę naszego remontowego zadłużenia.
 2. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy w naszej parafii Biały Tydzień. W tym czasie Msze św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych będą w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 18:00, w czwartkową uroczystość o 9:30, a w piątek o godz. 16:00.
 3. Dzieci, które do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły w ubiegłym roku rocznicę tego wydarzenia obchodzić będą w przyszłą niedzielę. We wtorek zapraszamy te dzieci na spotkanie w kościele o godz. 16:00. Po spotkaniu dzieci będą miały możliwość przystąpienia do spowiedzi św. 
 4. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, ok. 11:45 (bezpośrednio po zakończeniu procesji)i 16:00. Po Mszy św., odprawianej o godz. 9:30, udamy się w uroczystej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie w tym roku trasą nr 2 - ul. Kasztanową, Jodłową, Brzozową, Jesionową, Komuny Paryskiej, Jodłową i Kasztanową. Do właścicieli posesji znajdujących się przy tych ulicach zwracamy się z pokorną prośbą o udekorowanie trasy procesyjnej i ewentualną pomoc rodzinom, które przygotowują ołtarze.
 5. Na procesję zapraszamy całą asystę: służbę liturgiczną, nasz Chór parafialny, Żywy Różaniec, Rycerzy Kolumba, młodzież, dziewczynki do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne.
 6. Dziewczynki, które zechcą sypać kwiaty Panu Jezusowi podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w środę o godz. 16:30. Rodziców serdecznie prosimy o słowo zachęty i pomoc. Zwracamy się również z prośbą do Parafian o pomoc w nagromadzeniu kwiatów, które dziewczynki sypać będą podczas procesji.
 7. Wszystkich prosimy o zaangażowanie się w tę uroczystą modlitwę procesyjną tak, by stała się ona radosnym świadectwem naszej żywej wiary.
 8. Uroczystość Bożego Ciała ma swoją oktawę, którą zakończymy w przyszły czwartek. W tym czasie procesję wokół kościoła łączyć będziemy w dni powszednie za wyjątkiem soboty i niedzieli z wieczorną Mszą św.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, po rannej Mszy św. odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. 
 10. Wraz z Rycerzami Kolumba serdecznie zapraszamy Parafian i naszych Gości na parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na placu przy kościele po trzeciej Mszy św. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 ilość miejsc parkingowych będzie nieco ograniczona ze względu na przygotowania pikniku – prosimy więc o wyrozumiałość. Jednocześnie wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia.
 11. Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia.Jak co roku w tę niedzielę organizowana jest ogólnopolska przykościelna zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.