Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 

 

 

1.     Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2.     Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej intencji także w naszych osobistych modlitwach, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3.     Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4.     W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 1 do 3 czerwca w Lęborku, w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły podane są na plakacie umieszczonym w gablocie ogłoszeń.

6. „Lęborskie Pola Nadziei” – tak brzmi hasło dzisiejszej akcji organizowanej przez Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Celem organizacji jest budowa hospicjum stacjonarnego w powiecie lęborskim. Na ten cel odbywa się dzisiaj zbiórka pieniężna przy kościołach w naszym mieście.