Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 

1.     W najbliższą środę przypada święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie jest dowodem na to, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości. Święty Jakub Apostoł od 20 lat jest Patronem naszego miasta. Wszystkich mieszkańców Lęborka zwierzymy opiece Naszego Patrona i Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas wieczornej Mszy św.

2.     W poniedziałek obchodzimy święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, a w czwartek wspominamy w liturgii Świętych Joachima i Annę, rodziców NMP – z tej racji jest to dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków oraz za najstarszych parafian.

3.     Co roku 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących.Dzisiaj rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Przeżywaniu tych dni towarzyszy hasło: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.  MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału  w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Możemy włączyć się w tę Akcję Św. Krzysztofa podczas obrzędu poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców, który ma miejsce dzisiaj po każdej Mszy św.Dzięki zebranym funduszom podczas ubiegłorocznej Akcji zrealizowano 96 projektów polskich misjonarzy z 26 krajów świata, głównie z Afryki i Ameryki Południowej. Zakupiono 48 samochodów, 2 busy, 1 ambulans, 1 traktor, 1 motolotnię, 8 motocykli 470 rowerów, 2 łodzie, 4 silniki do łodzi i 30 wózków inwalidzkich.