Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 

 

1.     Druga niedziela listopada, już po raz dziewiąty, obchodzona jest w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezusa doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. Rocznie 105 tys. chrześcijan ginie za wiarę w Chrystusa. Co 5 minut ginie chrześcijanin. 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. Chrześcijanie najwięcej cierpień doznają z rąk muzułmańskich ekstremistów. Krzywdy przez nich wyrządzone są odczuwalne w co piątym kraju na świecie. Tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony jest Bliskiemu Wschodowi, gdzie w ciągu ostatnich trzech dekad liczba chrześcijan zmniejszyła się z 20 do zaledwie 4,5 procent. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Hasłem tej akcji są słowa: Gdzie Bóg płacze, świat milczy, ty działaj!

2.     Rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej    o godz. 11:00.

3.     Za ofiary złożone dziś podczas kolekty inwestycyjnej wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.     Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

5.     W ramach projektu solidarnej pomocy „Parafia dla parafii” podczas ubiegłotygodniowej zbiórki dla poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę zebraliśmy 2 750 zł. Całą kwotę przekazaliśmy parafii w Gowidlinie. Środki te zostały przeznaczone na materiały budowlane dla poszkodowanych parafian. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za solidarną pomoc. Akcję tę powtórzymy w pierwszą niedzielę grudnia.

6.     Można jeszcze nabyć nasze parafialne kalendarze na 2018 rok. Są także nowe kalendarze, wydane przez nasze diecezjalne wydawnictwo Bernardinum z Sanktuariami Maryjnymi Diecezji Pelplińskiej.