Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

1.     Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Kościół zachęca nas, abyśmy w sposób szczególny otoczyli modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2.     Z racji trwającej kolędy, w dni powszednie rozpoczynającego się tygodnia zapraszamy  na Msze św. o godz. 9:00.

3.     W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Chrześcijaństwo i judaizm to religie spokrewnione ze sobą. Wyznawców judaizmu nazywamy starszymi braćmi w wierze. Budowanie wzajemnego braterstwa wymaga Bożej pomocy, stąd zaproszenie do refleksji i modlitwy.

4.     Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasło tego tygodnia: „Prawica Twoja wsławiła się” zaczerpnięte jest z 15 rozdziału Księgi Wyjścia. Izraelici wyśpiewują chwałę Boga, który ich uwolnił. Żadne siły, nawet rydwany faraona i wyszkolone wojska nie mogą przeszkodzić woli Boga. Bóg usłyszał krzyk swego ludu i nie pozwolił mu zginąć. Zachował życie i zniszczył przemoc, rozkazując wiatrom i morzu. Droga do jedności często prowadzi przez wspólnotowe doświadczenie cierpienia. Wyzwolenie Izraelitów było wydarzeniem, które utworzyło jeden lud. Jako chrześcijanie uczestniczymy w Bożej służbie pojednania, ale nasze podziały utrudniają świadectwo i misję wobec świata wymagającego boskiego uzdrowienia. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także swoje osobiste starania i modlitwy. Niech będą one naszym wkładem  w dzieło ekumenizmu.

5.     W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Naszych czcigodnych seniorów zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci      o godz. 11:00.

6.     Bardzo dziękuję za ofiary złożonepodczas dzisiejszej kolekty inwestycyjnej przeznaczonej na planowane prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

7.     Jak co roku w imieniu rodziny naszego parafianina zwracamy się do parafian z prośbą o pomoc. Pan Jan w 2006 roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Od tej pory życie żony i dwójki dzieci zostało podporządkowane leczeniu i rehabilitacji. Rehabilitacja jest możliwa dzięki finansowaniu przez ludzi dobrej woli. Możemy przekazać 1% ze swojego podatku. Szczegóły umieszczone są na ulotkach, które dostępne są na stojakach z gazetami.