Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

 

1.Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji od 2005 roku wspiera polskie misjonarki i polskich misjonarzy, którzy obok działań ściśle ewangelizacyjnych prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach, prowadzą edukację dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach podstawowych i sierocińcach, walczą z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii, pomagają matkom samotnie wychowującym dzieci w zdobywaniu zawodu i wspierają rodziny wielodzietne. Obecnie ok. 1700 misjonarek i misjonarzy z Polski posługuje w 99 krajach.Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na wsparcie działań polskich misjonarzy w najuboższych krajach świata. 

2.W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przed ranną Mszą św. o godz. 8:30 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16:45.

3.Na nabożeństwo Gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.

4.W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. Na murze naszej świątyni umieszczona jest tablica poświęcona żołnierzom 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i innym bohaterom podziemia niepodległościowego, których los związał z ziemią lęborską, w tym rotmistrzowi Janowi Skorbowi. W ich intencji ofiarujemy Mszę św. w naszej świątyni w najbliższy czwartek 29 lutego, o godz. 16:00.

5.Adoracje Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w czwartek 15 minut później, o godz. 17:30.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00.

7.W sobotę o 8:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Wszystkim, którzy wyrażą taką wolę udzielimy sakramentu namaszczenia chorych po uprzedniej spowiedzi św.

8.W przyszłą niedzielę wspólnoty rodziców pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci o godz. 10:50.

9.W przyszłą niedzielę podczas sumy parafialnej rozpoczniemy peregrynację Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii. Proponujemy, by peregrynacja odbywała się wg programu tegorocznych kolęd. Rozpoczniemy więc od ul. Jesionowej. Ponieważ do dzisiaj można zgłaszać chęć przyjęcia Ikony, program peregrynacji w tygodniu umieścimy na stronie internetowej i w gablocie. Rodzinę, która przyjmuje Ikonę prosimy o zorganizowanie czasu na wspólną modlitwę. Wraz z Ikoną przekazywany będzie również modlitewnik. Ikonę przyjmujemy na jedną dobę i przekazujemy kolejnej rodzinie wg programu peregrynacji, który zostanie sporządzony.

10.Dysponujemy Kalendarzem Intencji Mszalnych na 2025 rok. Gdyby ktoś chciał dokonać rezerwacji terminów prosimy o kontakt.

11.Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas zaprasza nas do włączenia się wekumeniczną akcję charytatywną: Jałmużna Wielkopostna. Akcja ma dwa aspekty. Jednym z nich jest konkretna, wymierna pomoc, trafiająca do seniorów za pośrednictwem Caritas. Drugi, równie ważny, to uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób starszych, często samotnych i chorych. W tym roku Caritas Polska przekaże zebrane środki na dożywianie seniorów i zawożenie do nich, do ich domów gorących obiadów. Akcja wspiera niesamodzielnych i chorych seniorów. Skarbonka Miłosierdzia, którą możemy zabrać ma nas zachęcać w Wielkim Poście do odłożenia symbolicznego grosza na ten cel. Skarbonki znajdują się pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Jak co roku przynosimy je do kościoła w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

12.W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych,  oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

13.Organizujemy pięciodniową, autokarową pielgrzymkę na Podlasie w dniach od 10 do 14 czerwca br. Odwiedzimy Białystok, Sokółkę, Bohoniki, Kruszyniany, Białowieżę, Supraśl, Świętą Wodę, Suchowolę i Tykocin. Koszt pielgrzymki to 1490 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł.

14.Zapraszamy na Spektakl oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także Darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego; wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze Stowarzyszenia będą rozdawać materiały oraz kwestować; niedziela, 10 marca, o g. 19.15 w kościele NMP Król. Polski.