Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 

 

1.     W roku rocznicy 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, w roku szczególnie poświęconym Maryi, w którym wspominamy także 300-tną rocznicę koronacji Jej jasnogórskiego wizerunku, przeżywać będziemy  w diecezji pelplińskiej peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Figura odwiedzi każdy dekanat naszej diecezji.  Peregrynacja rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą 23 września br., którą w bazylice katedralnej  w Pelplinie będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w peregrynacji do zaplanowania już dziś czasu, który wspólnie spędzimy chwaląc Maryję i uwielbiając Boga za dar Jego Matki. W dekanacie lęborskim figurę Matki Bożej Fatimskiej powitamy w sobotę 30 września. Kościołem stacyjnym będzie kościół p.w. NMP Królowej Polski w Lęborku. O godz. 17:30 rozpocznie się w nim nabożeństwo oczekiwania. O godz. 18:30 uczestniczyć będziemy  w uroczystej Mszy św., po której ulicami miasta Lęborka przejdzie Procesja Różańcowa do 5 stacji różańcowych. Przy poszczególnych stacjach nastąpi zawierzenie: rodzin, dzieci i młodzieży, ludzi chorych, samotnych i cierpiących, miasta Lęborka i wspólnot parafialnych. 0 godz. 24:00 odbędzie się Pasterka maryjna. Natomiast w nocy poszczególne parafie naszego dekanatu zaproszone są do modlitewnego czuwania. Parafian z naszej wspólnoty zapraszamy na modlitwę od 4:00 do 5:00. Pożegnanie Figury nastąpi w niedzielę 1 października, o godz. 16:30.

2.     Jutro przypada liturgiczne święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski  i polskiej młodzieży, a w czwartek Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. odprawianej o godz. 11:00 odbędzie się w kościele spotkanie dla wszystkich, którzy pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie młodzież z naszej parafii, uczęszczającą do klasy siódmej szkoły podstawowej, do klasy drugiej gimnazjum oraz osoby starsze, które do tej pory nie przyjęły sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.  

4.     Bardzo dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na nasze diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.