Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

Link do zdjęć z uroczystości bierzmowania - 23 maja 2023:

https://drive.google.com/drive/folders/1dLSiW_HEVWohzw6Anj1SMBv2twX7KOZj?usp=sharing

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy okres Wielkanocny.
 2. Jutro (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt) obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 
 3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień  modlitwy o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 4. Wyjątkowo w najbliższy czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy rano, o godz. 8:30, a wieczorną Mszę św. z racji srebrnego jubileuszu kapłaństwa przesuwamy na godz. 16:00.
 5. W tygodniu rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czerwcowe nabożeństwo (za wyjątkiem czwartku) łączyć będziemy w dni powszednie z wieczorną Mszą św., a w niedzielę z sumą parafialną.  
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. W sobotę o godz. 8:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, po rannej Mszy św. odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. 
 7. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. To wyjątkowy dzień dla dzieci, ich rodzin, a także dla całej naszej wspólnoty. Dzieciom pierwszokomunijnym dziękujemy za wielką mobilizację i spotkania, rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, a także za dar ofiarowany parafii. Tym darem jest ofiara na spłatę naszego remontowego zadłużenia.
 8. W związku z dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy w naszej parafii Biały Tydzień. W tym czasie Msze św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych będą w poniedziałek, we wtorek, w środę i w piątek o godz. 18:00.
 9. Dzieci, które do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły w ubiegłym roku rocznicę tego wydarzenia obchodzić będą w przyszłą podczas Mszy św. o godz. 11:00. Natomiast w najbliższy wtorek zapraszamy te dzieci na spotkanie w kościele o godz. 16:00. Po spotkaniu dzieci będą miały możliwość przystąpienia do spowiedzi św. 
 10. Wraz z Rycerzami Kolumba serdecznie zapraszamy Parafian i naszych Gości na parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na placu przy kościele po trzeciej Mszy św. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 ilość miejsc parkingowych będzie nieco ograniczona ze względu na przygotowania pikniku – prosimy więc o wyrozumiałość. Jednocześnie wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia.
 11. Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia.Jak co roku w tę niedzielę organizowana jest ogólnopolska przykościelna zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.
 12. Rodzicom i młodzieży, która w miniony wtorek przystąpiła do sakramentu bierzmowania bardzo dziękujemy za wyrażoną życzliwość i okazane dobro. Na parafialnej stronie internetowej w ogłoszeniach znajduje się link do zdjęć z wtorkowej uroczystości.